Kötöző és rögzítőeszköz, általában erős szövetből, bőrből készült szalag különféle testrészek rögzítésére, ütéstől való védelmére.
A bandázsolás célja, az ütésre használt kéz védelme. Lényege, hogy a kézre tekert erős anyag megtámassza a csuklót, a kéztőcsontokat, valamint a hüvelykujjat. Azek a csontok és ízületek kitartó gyakorlással megedzhetők, ám ilyenkor egyúttal amortizálódak is.
Az ókorban durva anyagokkal, kötelekkel, bőrszíjakkal tekerték be öklüket a harcosok, ám akkor még az ellenfélben való minél nagyobb károkozáson volt a hangsúly. Ennek érdekében a betekert öklöket nem ritkán előbb ragacsos anyagba, majd üvegszilánkok, fémforgács közé mártották
Később a komoly és gyakori kéz- és csuklósérülések kivédésése került előtérbe, amelynek egyik módja a kézcsontok kötés általi rögzítése.
Manapság számos bandázsolási módszer létezik, amely küzdőstílusonként, de földrajzi elhelyezkedés szerint is változik.
Maga a bandázs, másnéven fásli vagy kézifásli, egy 2-3 m hosszú, kb 5 cm széles szalag, amelynek a végen hurok található a hüvelykujj behelyezésére. Lényeges, hogy milyen anyagból van a bandázs. Profi bokszolóknál például engedélyezet, hogy csak vászon ragasztószalagból készítsék el, de leggyakrabban rugalmas (gumis) bandázsolás használatos.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dVMLwP5wzyQ